Jak konfekcjonuje się węgiel?
Ogrzewanie budynków węglem jest w Polsce bardzo popularne z oczywistych względów i nic nie wskazuje na to, że będziemy rezygnować z tego naturalnego paliwa. Używamy ekologicznych pieców i kotłów wysokiej klasy, a to zgodne ze wszelkimi przepisami i wymaganiami. Chętnie korzystamy z węgla konfekcjonowanego, czyli pakowanego w specjalne worki, bo niesie to za sobą szereg zalet. W naszym wpisie przyjrzymy się, w jaki sposób konfekcjonuje się węgiel.
W jakim celu konfekcjonujemy węgiel?
Zanim przejdziemy do tematu sposobu konfekcjonowania węgla, opowiemy, w jakim celu workuje się węgiel. Wiele osób sądzi, że to wyłącznie kwestia komfortu i zachowania porządku. Tymczasem konfekcjonowany węgiel sprzedaje się dobrze nie tylko dlatego, że można go estetycznie ułożyć w kotłowni, a tym bardziej w piwnicy – są przecież domy, gdzie piec stoi w pokoju, a węgiel przynosi się z piwnicy właśnie. Konfekcjonowanie węgla pozwala dłużej zachować jego kaloryczność. Węgiel umieszczony w specjalnym worku nie zwietrzeje szybko, nie straci swojej kaloryczności.
Proces konfekcjonowania węgla za pomocą linii produkcyjnej
Nowoczesne konfekcjonowanie węgla to zautomatyzowany proces na linii produkcyjnej. Nasz skład węgla tak właśnie działa. Nasza maszyna to zaawansowany paletyzer z wydajnością ponad 500 cykli na godzinę. Przesiany już węgiel trafia na linię paletyzującą, gdzie jest umieszczany na materiale pakującym i porcjowany. Maszyna zgrzewa pojedyncze worki, które przechodzą do dalszej części linii produkcyjnej. Worki są przenoszone i układane na drewnianych paletach za pomocą specjalnie skonstruowanego chwytaka. Każda układana na palecie warstwa jest dociskana, co zapewnia stabilność ułożonej palety.
Bezpieczeństwo i wygoda
Taki sposób konfekcjonowania węgla zapewnia bezpieczeństwo i wygodę pod każdym względem. Automatyzacja procesu to minimalizacja kontaktu człowieka z pakowanym węglem. Układanie worków węgla na paletach z odpowiednim ustawieniem i dociskiem to komfort i bezpieczeństwo w transporcie.